Programa de Actividades de la pasada edición   

JUEVES 6 DE JUNIO DE 2019

10.00-20.00 H DEGUSTACIÓN DE “ROSQUILLAS DE ABADES” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2 - stand Concello de Silleda)

                     REPRESENTACIÓN ROMARÍA DA SAÍNZA ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE RAIRIZ DE VIEGA (pabellón 2 - stand Concello de Rairiz de Veiga)

                     DEMOSTRACIÓN DE PALILLEIRAS DE CAMARIÑAS ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE CAMARIÑAS (pabellón 2 - stand Concello de Camariñas)

                     DEGUSTACIÓN DE PAN DE CEA ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SAN CRISTOVO DE CEA (pabellón 2 - stand Concello San Cristovo de Cea)

                     EXHIBICIÓN DE ARTESANÍA DE BUÑO ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE MALPICA DE BERGANTIÑOS (pabellón 2 - stand Concello Malpica de Bergantiños)

10.00-14.00 H BOLSA DE CONTRATACIÓN TURÍSTICA TUREXPO GALICIA 2019 (pabellón 2)

13.30-14.30 H DEGUSTACIÓN DE PRODUCTOS DE REPOSTERÍA ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE VILARIÑO DE CONSO (pabellón 2 - stand Concello Vilariño de Conso)

14.00 H DEGUSTACIÓN DE VINOS DE MONTERREI ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE MONTERREI (pabellón 2 - stand Concello de Monterrei)

            FILANDÓN DE MÚSICAS DO COUREL - CORNOS CELTAS (pabellón 2 - stand Folgoso do Courel)

16.00-19.00 H BOLSA DE CONTRATACIÓN TURÍSTICA TUREXPO GALICIA 2018 (pabellón 2)

17.00-19.00 H PRESENTACIÓN Y DEGUSTACIÓN DE PRODUCTOS EXTREMEÑOS DE LA “RUTA DEL QUESO DE EXTREMADURA” Y LA “RUTA DEL VINO RIBERA DEL GUADIANA” (pabellón 2 - stand D. General de Turismo de la Junta de Extremadura)

 

VIERNES 7 DE JUNIO DE 2019

10.00-20.00 H DEGUSTACIÓN DE “ROSQUILLAS DE ABADES” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2 - stand Concello de Silleda)

                     DEMOSTRACIÓN DE PALILLEIRAS DE CAMARIÑAS ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE CAMARIÑAS (pabellón 2 - stand Concello de Camariñas)

                     DEGUSTACIÓN DE PAN DE CEA ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SAN CRISTOVO DE CEA (pabellón 2 - stand Concello San Cristovo de Cea)

                     EXHIBICIÓN DE ARTESANÍA DE BUÑO ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE MALPICA DE BERGANTIÑOS (pabellón 2 - stand Concello Malpica de Bergantiños)

10.00-14.00 H BOLSA DE CONTRATACIÓN TURÍSTICA TUREXPO GALICIA 2019 (pabellón 2)

12.00-14.00 H PRESENTACIÓN Y DEGUSTACIÓN DE PRODUCTOS EXTREMEÑOS DE LA “RUTA DEL QUESO DE EXTREMADURA” Y LA “RUTA DEL VINO RIBERA DEL GUADIANA” (pabellón 2 - stand Dirección General de Turismo de la Junta de Extremadura)

12.30-13.30 H DEGUSTACIÓN DE PRODUCTOS “VAL DO ULLA” ORGANIZADA POR LOS CONCELLOS DE BOQUEIXÓN, VEDRA Y VILA DE CRUCES (pabellón 2 - área de degustaciones)

13.30-14.30 H DEGUSTACIÓN “FESTA DA PANCETA” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2 - área de degustaciones)

17.00-19.00 H PRESENTACIÓN Y DEGUSTACIÓN DE PRODUCTOS EXTREMEÑOS DE LA “RUTA DEL QUESO DE EXTREMADURA” Y LA “RUTA DEL VINO RIBERA DEL GUADIANA” (pabellón 2 - stand Dirección General de Turismo de la Junta de Extremadura)

19.00-20.00 H DEGUSTACIÓN “FESTA DO LACÓN DE SILLEDA” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2 - área de degustaciones)

 

SÁBADO 8 DE JUNIO DE 2019

10.00-21.00 H III ENCUENTRO DE BLOGGERS DE TURISMO (pabellón 2)

                     DEGUSTACIÓN DE “ROSQUILLAS DE ABADES” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2 - stand Concello de Silleda)

                     DEMOSTRACIÓN DE PALILLEIRAS DE CAMARIÑAS ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE CAMARIÑAS (pabellón 2 - stand Concello de Camariñas)

                     DEGUSTACIÓN DE PAN DE CEA ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SAN CRISTOVO DE CEA (pabellón 2 - stand Concello San Cristovo de Cea)

                     EXHIBICIÓN DE ARTESANÍA DE BUÑO ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE MALPICA DE BERGANTIÑOS (pabellón 2 - stand Concello Malpica de Bergantiños)

                     DEGUSTACIÓN DE PRODUCTOS DE LA CASTAÑA DO COUREL ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE FOLGOSO DO COUREL (pabellón 2 - stand Concello Folgoso do Courel)

11.00-12.00 H ACTUACIÓN DE LA BANDA MUNICIPAL DE VISANTOÑA ORGANIZADA POR EL GDR ULLA TAMBRE MANDEO (pabellón 2)

PRESENTACIÓN Y DEGUSTACIÓN DE PRODUCTOS EXTREMEÑOS DE LA “RUTA DEL QUESO DE EXTREMADURA” Y LA “RUTA DEL VINO RIBERA DEL GUADIANA” (pabellón 2 - stand Dirección General de Turismo de la Junta de Extremadura”

11.30 H PASACALLES Y ACTUACIÓN DE LA BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA DE BETANZOS (paseo central y pabellón 2 - stand Concello de Betanzos)

12.00-12.15 H REPRESENTACIÓN DE LA “ROMARÍA VIKINGA DE CATOIRA”, ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE CATOIRA (paseo central)

                     PASACALLES DE LA BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA DE BETANZOS (paseo central)

13.00 H DEGUSTACIÓN DE PAN DE NEDA ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE NEDA (pabellón 2 - stand Concello de Neda)

13.00-14.00 H DEGUSTACIÓN DE “MERLUZA DO PINCHO DE CELEIRO” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE VIVEIRO (pabellón 2 - área de degustaciones)

14.00-15.00 H SHOWCOOKING DEGUSTACIÓN DE PULPO A LA MUGARDESA ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE MUGARDOS (pabellón 2 - área de degustaciones)

16.30-17.00 H PRESENTACIÓN OFICIAL DE LA ASOCIACIÓN DE EMPRESAS TURÍSTICAS TRIEMOCIONES DEL TERRITORIO DEL GDR ULLA TAMBRE MANDEO Y EXPOSICIÓN DE LAS ACTUACIONES DE PROMOCIÓN TURÍSTICA (pabellón 2 – stand GDR Ulla Tambre Mandeo)

17.00-19.00 H PRESENTACIÓN Y DEGUSTACIÓN DE PRODUCTOS EXTREMEÑOS DE LA “RUTA DEL QUESO DE EXTREMADURA” Y LA “RUTA DEL VINO RIBERA DEL GUADIANA” (pabellón 2 - stand Dirección General de Turismo de la Junta de Extremadura”

17.00-18.00 H DEGUSTACIÓN DE PRODUCTOS ULLA TAMBRE MANDEO ORGANIZADA POR EL GDR ULLA TAMBRE MANDEO (pabellón 2 - área de degustaciones)

17.00-17.15 H REPRESENTACIÓN DA LA “ROMARÍA VIKINGA DE CATOIRA” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE CATOIRA (paseo central)

18.00-19.00 H DEGUSTACIÓN “FESTA DA EMPANADA DE BANDEIRA” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2 - área de degustaciones)

19.00-20.00 H DEGUSTACIÓN “FESTA GASTRONÓMICA DOS CALLOS ANSEMIL-MARTIXE” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2 - área de degustaciones)

                     ACTUACIÓN “GAITEIROS DA PEREIRIÑA” ANSEMIL-MARTIXE, ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2)

20.00-21.00 H DEGUSTACIÓN “FESTA DA PAELLA DE CORTEGADA” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2 - área de degustaciones)

DOMINGO 9 DE JUNIO DE 2019

9.30-14.00 H DEGUSTACIÓN DE JAMÓN ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE A CAÑIZA (pabellón 2 - stand Concello de A Cañiza)

                   DEGUSTACIÓN DE “ROSQUILLAS DE ABADES” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2 - stand Concello de Silleda)

                   DEMOSTRACIÓN DE PALILLEIRAS DE CAMARIÑAS ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE CAMARIÑAS (pabellón 2 - stand Concello de Camariñas)

                   DEGUSTACIÓN DE PAN DE CEA ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SAN CRISTOVO DE CEA (pabellón 2 - stand Concello San Cristovo de Cea)

                   EXHIBICIÓN DE ARTESANÍA DE BUÑO ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE MALPICA DE BERGANTIÑOS (pabellón 2 - stand Concello Malpica de Bergantiños)

11.30-12.30 H CATA DE ACEITE ORGANIZADA POR OLEOSETIN  (pabellón 2 - área de degustaciones)

12.00-12.30 H REPRESENTACIÓN DE LA “ROMARÍA VIKINGA DE CATOIRA” (paseo central)

12.00-14.00 H PRESENTACIÓN Y DEGUSTACIÓN DE PRODUCTOS EXTREMEÑOS DE LA “RUTA DEL QUESO DE EXTREMADURA” Y LA “RUTA DEL VINO RIBERA DEL GUADIANA” (pabellón 2 - stand Dirección General de Turismo de la Junta de Extremadura”

12.30-13.30 H DEGUSTACIÓN DE BONITO DE BURELA EN DISTINTAS PREPARACIONES ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE BURELA (pabellón 2 - área de degustaciones)

13.00-14.00 H DEGUSTACIÓN DE PAN DE NEDA ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE NEDA (pabellón 2 - stand Concello de Neda)

13.30-14.30 H DEGUSTACIÓN DE “CARNEIRO Ó ESPETO” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE MORAÑA (paseo central)

                     DEGUSTACIÓN “FESTA DA TORTILLA DE LARO” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2 - área de degustaciones)

17.30-18.30 H DEGUSTACIÓN DE “CARNEIRO Ó ESPETO” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE MORAÑA (paseo central)

17.00 H PASACALLES Y ACTUACIÓN DE LA ESCUELA MUNICIPAL DE FOLCLORE DE BETANZOS (paseo central y pabellón 2 - stand Concello de Betanzos)

18.00-19.00 H DANZAS GREMIALES DE “MARIÑEIROS” INFANTILES (pabellón 2 - stand Concello de Betanzos)

                      DEGUSTACIÓN “FESTA DO BOLO PREÑADO” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE SILLEDA (pabellón 2 - área de degustaciones)

18.30 H PASACALLES DE LA ESCUELA MUNICIPAL DE FOLCLORE DE BETANZOS (paseo central)

19.00-20.00 H DEGUSTACIÓN DE LACÓN “FESTA DO LACÓN CON GRELOS” ORGANIZADA POR EL CONCELLO DE CUNTIS (pabellón 2 - área de degustaciones)